Kúpili ste si jednu z našich tabúľ? Takže máte istotu, že je vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov, ktoré vydržia roky, aj desaťročia. My poskytujeme 10ročnú záruku na magnetický povrch alebo 25ročnú záruku na keramický povrch našich dosiek. Avšak nie je to iba kvalita, čo na 100 % zaručí funkčnosť a trvanlivosť tabule. Dôležitý je aj spôsob, akým sa tabuľa používa.

Určite aj vy chcete svoju tabuľu používať celé roky a udržiavať ju stále ako novú. Preto sme pre vás pripravili pár užitočných rád, ako dosku udržať v perfektnom stave.

Magnetická tabule - srdce

Používajte špeciálne popisovače


Jednou z najjednoduchších vecí, ktorú môžete urobiť v rámci starostlivosti o dosku, je výber správneho popisovača. Presvedčte sa, že používate špeciálne fixky určené na popisovanie bielych tabúľ (tzv. fixky na suché zotieranie). Túto informáciu nájdete priamo na popisovači.
Správnym výberom tiež predídete možnému zničeniu tabule pri použití permanentných fixiek alebo zvýrazňovačov. Každých 4 – 6 mesiacov navyše odporúčame výmenu popisovačov, a to aj v prípade, že fungujú dobre. Vytváranie tzv. duchov (pozostatkov nápisov po zmazaní) sa pripisuje okrem iného aj starým markerom.

Sada markerů s houbou na tabule

TIP: Stalo sa vám, že ste zabudli zatvoriť marker a neskôr ste ho našli vysušený a nepoužiteľný? Vyskúšajte sadu markerov Pentel Maxiflo. Vďaka systému na dávkovanie atramentu sa špička markera nevysuší ani po celých hodinách ponechania bez vrchnáčika.


Správne mazanie tabule


Okrem výberu špeciálneho popisovača je dôležité aj správne zmazanie jeho stopy. Na to môžete použiť obyčajnú suchú handričku, ale odporúčame skôr použitie magnetickej hubky, špeciálne navrhnutej pre použitie na tabule. Tieto hubky odstraňujú atrament omnoho účinnejšie a vďaka magnetickému prichyteniu priamo na tabuľu máte hubku stále poruke. V každom prípade sa vždy presvedčte, že hubka či handrička sú čisté, pretože aj drobné častice môžu poškrabať povch tabule.

Magnetická hubka na biele tabule

TIP: Ak sa stane, že potrebujete zmazať váš text ihneď po napísaní, počkajte s tým aspoň 10 sekúnd.
Zaschnutý atrament sa totiž odstraňuje lepšie než mokrý atrament.


Zmazanie nestačí, tabuľu pravidelne čistite


Pri kúpe kvalitnej tabule a dodržiavaní predchádzajúcich rád sa môže zo začiatku zdať, že postačuje iba zotieranie nasucho. Ale pozor, ak nedochádza k ďalšiemu čisteniu a ošetreniu plochy, funkčnosť sklenenej dosky sa postupom času môže strácať. Na udržiavanie povrchu používajte čistiace kvapaliny určené pre magnetické dosky. Tieto čističe obsahujú špeciálnu receptúru, ktorá nielen odstraňuje
nečistoty, ale tiež chráni povrch magnetickej dosky a udržiava stále vlastnosti. Naviac vám táto kvapalina pomôže odstrániť aj stopy zanechané po nekvalitných popisovačoch zakúpených „narýchlo“ či bez uváženia.


Varovanie: Keď hľadáte jednoduchý spôsob, ako vyčistiť tabuľu, vyvarujte sa použitia domácich čistiacich prostriedkov, riedidiel, odlakovačov a pod. Ich zloženie totiž môže nezvratne poškodiť povrch tabule.

TIP: Čistite často. Všeobecne platí, že čím viac budete používať tabuľu, tým viac je potrebné ju čistiť. Ak tabuľu používate denne, mali by ste ju vyčistiť aj každý deň, najmenej však 2 – 3krát týždenne. Keď tabuľu používate minimálne, postačí aj čistenie raz alebo dvakrát za mesiac.


Zapamätajte si, že jednoduché udržiavanie tabule vám ušetrí čas a peniaze v krátkodobom aj v dlhodobom horizonte. Preto neváhajte, a kúpte si k tabuli kvalitné príslušenstvo. Rovnako odporúčame zvážiť zaradenie údržby tabúľ do každodennej rutiny. Bez riadnej starostlivosti bude trpieť vaša tabuľa a nakoniec aj vaša peňaženka.

Rýchla doprava

prijaté a zaplatené objednávky

odošleme do 48 hodín

Bezpečné dodanie

všetky zásielky sú pokryté

poistením

+420 739 410 459

Horúca linka je otvorená od

8:00 do 16:00 v pracovných dňoch.

14 dní na vrátenie

objednané produkty môžete vrátiť

až do 14 dní od dátumu nákupu