Používajte špeciálne popisovače. 

Jednou z najjednoduchších vecí, ktorú môžete urobiť pre údržiavanie vašej dosky, je výber správneho popisovača. Presvedčte sa, že používate špeciálne fixky určené na popisovanie bielych tabúľ (tzv. fixky na suché mazanie). Túto informáciu nájdete priamo na popisovači. 

Správnym výberom tiež predídete možnému zničeniu tabule pri použití permanentných popisovačov alebo zvýrazňovačov. Každých 4-6 mesiacov naviac odporúčame výmenu popisovačov, a to aj v prípade, že fungujú dobre. Tvorenie tzv. duchov (pozostatkov nápisov po zmazaní) sa pripisuje okrem iného práve starým markerom.

Fixy na magnetické tabule

TIP: Stalo sa vám, že ste zabudli zatvoriť marker a potom neskôr ste ho našli vysušený a nepoužiteľný? Vyskúšajte sadu markerov Pentel Maxiflo. Vďaka systému na dávkovanie atramentu sa špička nevysuší ani po celých hodinách ponechania bez viečka. 

Správne zmazanie tabule

Okrem výberu špeciálneho popisovača je dôležité aj správne zmazanie napísaného textu či nakreslenej stopy. Na to môžete používať obyčajnú suchú handričku, odporúčame však používať magnetické hubky špeciálne navrhnuté pre používanie na tabule. Tieto malé špongie odstraňujú atrament oveľa účinnejšie, a vďaka magnetickému prichyteniu priamo na tabuľu ich máte stále poruke. V každom prípade sa vždy uistite, že hubka alebo handrička sú čisté, pretože aj drobné nečistoty môžu poškrabať povrch tabule.

Magnetická houbička na tabule

TIP: Keď sa stane, že potrebujete zmazať váš text hneď po napísaní, počkajte s tým aspoň 10 sekúnd. Zaschnutý atrament sa totiž zmaže lepšie ako mokrý.

Zmazanie nestačí, tabuľu treba pravidelne čistiť.

Pri nákupe kvalitnej tabule a dodržiavaní predchádzajúcich rád sa môže zo začiatku zdať, že iba mazanie tabule postačí. Keď ale nedochádza k dalšiemu čisteniu a ošetrovaniu plochy, jej funkčnost sa postupom času stráca. Na udržiavanie povrchu používajte čistiace kvapaliny určené pre magnetické dosky. Tieto čističe obsahujú špeciálnu receptúru, ktorá nielen odstraňuje nečistoty, ale tiež chráni povrch pobule a udržuje stále vlastnosti. Naviac Vám táto kvapalina pomôže odstrániť aj stopy zanechané po nekvalitných popisovačoch, zakúpených „narýchlo“ či bez uváženia.

Na umývanie tabúľ naopak neodporúčame domáce čistiace prostriedky, riedidlá, odlakovače a pod., pretože ich zloženie môže povrch tabule nevratne poškodiť.

TIP:  Čistite často Všeobecne platí, že čím viac budete tabuľu používať, tým viac ju musíte čistiť. Keď tabuľu používate denne, mali by ste ju ideálne aj každý deň vyčistiť, najmenej však 2-3x týždenne. Keď tabuľu používate minimálne, môže stačiť údržba raz alebo dvakrát za mesiac.

Majte na pamäti, že jednoduchá údržba tabule vám ušetrí čas a peniaze v krátkodobom aj dlhodobom horizonte. Preto neváhajte, kúpte si kvalitné príslušenstvo. Rovnako odporúčame zvážiť zaradenie údržby tabúľ do každodennej rutiny. Bez kvalitnej starostlivosti bude trpieť vaša tabuľa, a nakoniec aj vaša peňaženka. 

Rýchla doprava

prijaté a zaplatené objednávky

odošleme do 48 hodín

Bezpečné dodanie

všetky zásielky sú pokryté

poistením

+420 604 958 605

Horúca linka je otvorená od

8:00 do 16:00 v pracovných dňoch.

14 dní na vrátenie

objednané produkty môžete vrátiť

až do 14 dní od dátumu nákupu